De SCOTT Foil RC combineert aerodynamica, een laag gewicht en comfort. Als snelste model dat de fabrikant tot nu toe heeft geproduceerd, is hij ontworpen voor de eisen van WorldTour-sprinters die vooraan rijden en succesvol willen aanvallen. Ontwikkeld voor maximale efficiëntie en snelheid, biedt de Foil RC de technische eigenschappen om in de meest uiteenlopende racesituaties te overtuigen.
Elke buis, elke verbinding: aerodynamisch geperfectioneerd door F01-technologie. Getest in de windtunnel, gebouwd voor maximale snelheid – de snelste SCOTT racefiets aller tijden.
De gepatenteerde Syncros Duncan SL Aero CFT zadelpen is een centraal kenmerk van de fiets. Deze verbetert niet alleen het rijcomfort op oneffen wegen, maar zorgt ook voor een efficiënte krachtoverbrenging op lichte grindwegen of kasseien. De tweedelige constructie met een dragend voorste carbononderdeel zorgt ervoor dat de zadelpen bij schokken gecontroleerd buigt en zo stoten effectief dempt.
Alle Foil RC-modellen zijn uitgerust met lagere staande achtervorken. Deze constructie verhoogt het rijcomfort en vermindert tegelijkertijd de luchtweerstand. De staande achtervorken staan in een hoek van 10° om de luchtstroom gericht naar de draaiende spaken te leiden. Aerodynamische tests hebben aangetoond dat dit detail de efficiëntie bij voorwaartse beweging aanzienlijk verhoogt. Bovendien bedekken de lagere staande achtervorken de schijfremklauwen, wat de luchtweerstand verder minimaliseert en een strakke, harmonieuze designlijn creëert.
De extra grote balhoofdbuis van de Foil RC maakt een volledig geïntegreerde kabelgeleiding mogelijk voor zowel mechanische als elektronische schakelingen. Tegelijkertijd draagt deze aanzienlijk bij aan de aerodynamica. Hij splitst de tegemoetkomende luchtstroom en vermindert de luchtweerstand tijdens het rijden.
Na analyse en testen van meer dan 300 verschillende frameontwerpen ontwikkelden de SCOTT-ingenieurs een geoptimaliseerde carbonlaagopbouw. Hierdoor kon het aantal carbononderdelen en -verbindingen met 30 % worden verminderd ten opzichte van de vorige Foil. Nauwkeurige constructieve details, zoals bij de staande achtervorken en de zadelpenklem, zorgen voor een extra gewichtsbesparing van 9 %, zonder dat dit ten koste gaat van de structurele stijfheid.
| Productnaam: | SCOTT FOIL RC 20 - Carbon racefiets - 2026 - gelato blue / carbon black |
| Fabrikant: | SCOTT Bikes |
| Artikelnummer: | SCB757760 |
| Activiteit: | Fietsen |
| Geslacht: | Heren |
| Materiaal: | Carbon |
| Toepassingsgebied: | Racefiets |
| Naven: | Syncros |
| Spaken: | Sapim |
| Velgen: | Carbon | 60mm | 23-622 | 25-622 | Hookless |
| Ketting: | Shimano CN-M6100 |
| Cassette: | Shimano CS-R7100 |
| Versnellingspook: | Shimano 105 Di2 ST-R7170 |
| Achterderailleur: | Shimano 105 Di2 RD-R7150 |
| Voorderailleur: | Shimano 105 Di2 FD-R7150 |
| Trapas: | Shimano BB-RS500-PB |
| Kettingblad gradatie: | 52-36 |
| Crank: | Shimano 105 FC-R7100 | Hollowtech II |
| Remmen: | Shimano BR-R7170 | 160/140mm |
| Wielen: | Syncros Capital 1.0 |
| Zadelpen modell: | Syncros Duncan SL Aero CFT |
| Zadel: | Syncros Belcarra V 2.0 NEO |
| Stuur: | Syncros Creston 2.0 Aero |
| Stuurpen: | Syncros Foil 1.5 Aero |
| Vork: | FOIL HMX Carbon |
| Balhoofd: | Acros AIF-1138 |
| Frame: | FOIL RC HMX Carbon | Road Race Geo |
| Schakelsysteem (Fabrikant): | Shimano |
| Gradatie cassette: | 11-34 |
| Schakeling Type: | Ketting - Elektronisch |
| Type rem: | Schijfrem |
| Fietswielmaat: | 28" (622mm) |
| Zadelpen: | Zadelpen star |
| Achterdriehoek: | Ongeveerd |
| Banden: | Schwalbe PRO ONE Aero | 28-622 |
| max. systeemgewicht: | 120kg |
| Rembediening: | Hydraulisch |
| Modeljaar: | 2026 |
| Collectie: | Het hele jaar |
| Kleur: | Turquoise |
| Type vork: | Stijve vork |
| Gewicht: | 8100g |
| Artikelnummer van de fabrikant: | 425342 |
| Kabelplaatsing: | volledig geïntegreerd |
| Bron gewicht: | Fabrikant |
| Productserie: | SCOTT - Foil RC |
| Aantal Versnellingen: | 2 x 12 |
| Framevorm: | Diamant |
| GTIN's: | 7616185375586, 7616185375593, 7616185375609, 7616185375616 |