De nieuwe Cosmic SLR 45 is niet zomaar een update, maar een volledig nieuw ontwerp van het meest veelzijdige wiel. Met zijn 23 mm brede binnenvelg en keramische lagers is het de ideale keuze voor fietsers die hun prestaties op elk terrein willen maximaliseren.
Het is lichter, stabieler bij zijwind (Aero Wide Rim / aero-spaak) en ongelooflijk responsief dankzij de afwezigheid van een velgbodem (Fore Carbon). Het biedt voorspelbaar rijgedrag en onmiddellijke krachtoverbrenging. Of je nu sprint of klimt, het zet elke pedaalslag om in pure versnelling.
De Cosmic SLR 45 verandert je fiets in een uiterst efficiënte racemachine, ongeacht het profiel van het parcours.
De technologie: een aerodynamisch geoptimaliseerd loopvlakpatroon voor banden van 28 tot 30 mm (binnenbreedte 23 mm).
Het concrete effect: de band wordt beter ondersteund, waardoor het 'balloneffect' wordt voorkomen. De spoorvastheid bij afdalingen is nauwkeuriger en zijwind wordt geneutraliseerd, waardoor je langer in de aero-positie kunt blijven, zelfs bij wisselende windomstandigheden.
De toegevoegde waarde: meer comfort en grip zonder in te boeten aan aerodynamica.
De technologie: De spaken worden direct verankerd in een metalen inzetstuk dat in de carbon schaal is geïntegreerd, waardoor de bovenste velg intact blijft.
Het concrete resultaat: je krijgt een velg die 40% torsiestijver is. Op de weg betekent dit dat er absoluut geen zijdelingse instabiliteit is tijdens explosieve versnellingen.
De toegevoegde waarde: geen velgflens. U elimineert het risico op lekken, bespaart gewicht op de banden en maakt de bandenmontage eenvoudiger. Het is de meest betrouwbare tubeless-oplossing op de markt.
Geoptimaliseerde carbonlaagopbouw voor een op maat gemaakte combinatie van lichtheid, stijfheid en flexibiliteit.
Het nieuwe Instant Drive 360-freewheel-systeem is superlicht en efficiënt. Een grote, contactloze rubberen afdichting zorgt voor lage wrijving, terwijl een breed assortiment eindkappen het systeem uiterst veelzijdig maakt.
Efficiënte krachtoverbrenging dankzij geoptimaliseerd contactloos vetersysteem (geen geluid onder belasting) en spanningsverdeling. De lengte van de spaken is identiek aan de voorkant en achterzijde. Onderhoud is eenvoudig dankzij een gereedschaploos ontwerp.
| Productnaam: | Mavic Cosmic SLR 45 SI-CL700 Carbon UST-wielset - Centerlock - 12x100 mm | 12x142 mm - XDR |
| Fabrikant: | Mavic Parts |
| Artikelnummer: | MAV767201 |
| Activiteit: | Fietsen |
| Materiaal: | Carbon |
| Toepassingsgebied: | Racefiets |
| Aantal Versnellingen - achteraan: | 12, 13 |
| Fietswielmaat: | 28" (622mm) |
| ASTM: | Categorie 2 |
| Asstandaard: | 12x100 mm (VR), 12x142 mm (HR) |
| Uitvoering fietswiel: | Set fietswielen, Set fietswielen 1300-1700 g |
| Vrijloop: | HG L (Shimano 11/12s Road) |
| Remsysteem: | Centerlock/AFS |
| Luchtdruk: | 5.5bar |
| Geschikte bandenafmetingen: | 28-64mm |
| ETRTO: | 23-622 |
| Diameter ventielgat: | 6.5mm |
| Mondbreedte: | 23mm |
| Hoogte velgprofiel: | 45mm |
| max. systeemgewicht: | 120kg |
| Modeljaar: | 2026 |
| Kleur: | Zwart, Zilver |
| Gewicht: | 1480g |
| Aantal spaakgaten: | 24 |
| Bron gewicht: | Fabrikant |
| Freewheel System: | Ratchet |
| Productserie: | Mavic - Cosmic |
| GTIN's: | 3701380965879 |
| Pagina van de fabrikant: | http://www.mavic.com |