Licht, stijf en duurzaam. De Lucky Jack SLS5 velg is het vlaggenschip van de XC carbon velgenserie van DUKE Racing Wheels. De bijzonderheid: het 6TERS concept met zijn verschillende profielen voor het voor- en achterwiel zorgt voor meer efficiëntie op de trails. Deze velgen worden dan ook door veel rijders gebruikt in de XCO World Cup.
De Lucky Jack SLS5 is nu 10% aansteker dan de vorige generatie en biedt ook 15% meer verticale flexibiliteit. Hij is ultralicht maar toch robuust en biedt een nog dynamischer rijgedrag en ongeëvenaard comfort op de meest veeleisende trails. Hij is verkrijgbaar in twee breedtes en drie gewichten en wordt gewaardeerd door topatleten van wereldbekerwedstrijden, zoals Loana Lecomte, Kate Courtney, Jordan Sarrou, Titouan Carod en David Valero.
Het SLS5-proces (Super Light Series 5) combineert geoptimaliseerde koolstofvezel lay-ups met een exclusieve kunsthars die geschikt is voor de ruimtevaart. 10% aansteker dan het SLS4-equivalent. 15% meer verticale flexibiliteit voor een betere dynamische respons. Verhoogde weerstand tegen laterale belasting en verticale schokken. Verbeterde trillingsdemping voor meer comfort en controle.
Om te voldoen aan de verschillende eisen die aan de voor- en achterkant van een mountainbike worden gesteld, maakt het 6TERS concept gebruik van een gedifferentieerd ontwerp voor het voor- en achterwiel. Terwijl de velg voor het voorwiel overeenkomstig breder moet zijn, wordt voor het achterwiel een kleinere dwarsdoorsnede gebruikt. Terwijl grip, een laag gewicht, stijfheid en wendbaarheid de belangrijkste factoren aan de voorkant zijn, zijn comfort, duurzaamheid en een krachtige krachtoverbrenging de beslissende parameters aan de achterkant.
Dankzij de offset kunnen de laterale stijfheid en stabiliteit van het wiel worden verhoogd zonder extra gewicht. De gaten in de velg zijn uit het midden geplaatst om de hoeken van de verstijving te optimaliseren en het wiel sterker en stijver te maken. Bovendien verbetert een offset de balans tussen de spaakspanning aan de aandrijfkant en de tegenoverliggende kant en de duurzaamheid op lange termijn.
Het "Burp-Free" systeem houdt de hiel van de band stevig op zijn plaats, ongeacht de bandenspanning en de toestand van de ondergrond. Dit voorkomt dat de band van de velg loskomt, zelfs bij maximale snelheid. Omdat de band niet zijwaarts naar het midden van de velg kan worden geduwd, is er geen risico op plotseling luchtverlies, zelfs niet in bochten.
De zijwanden van de velg zijn versterkt om te voorkomen dat de band bij een botsing wordt doorgesneden.
Een lakvrije oppervlaktebehandeling. Vermindert VOC-uitstoot en koolstof tijdens de productie. Krasbestendiger, natuurlijk glanzend oppervlak.
Geschikt voor tubeless velgen. Compatibel met UST en Tubeless Ready normen. Ook compatibel met clincher/tubeless banden.
Velgontwerp zonder haken. Aansteker dan conventionele velgen met haken. Verhoogt het luchtvolume in de band en verbetert zo het comfort en de grip bij een lagere bandenspanning. Bewezen DUKE technologie sinds 2011.
* Haakloze velgen zijn speciaal ontworpen voor gebruik met tubeless banden. Het is ook mogelijk om met een tubeless-specifieke band met binnenband te rijden. Het gebruik van klassieke clincher- of vouwbanden wordt echter afgeraden.
| Productnaam: | DUKE Lucky Jack SLS5 350 Velg - 29" | Carbon | Tubeless | Hookless | Disc - 31mm - 28 Gaten - UD |
| Fabrikant: | DUKE Racing Wheels |
| Artikelnummer: | DKE732357 |
| Activiteit: | Fietsen |
| Materiaal: | Carbon |
| Toepassingsgebied: | MTB, Cross Country |
| Type rem: | Schijfrem |
| Fietswielmaat: | 29" (622mm) |
| Type band: | Draadband, Vouwband, Tubeless Ready |
| Effectieve velg-Ø (ERD): | 599mm |
| Geschikte bandenafmetingen: | 53-71mm |
| ETRTO: | 31-622 |
| Max. spaakspanning: | 1200N |
| Ogen: | geen |
| Breedte van de velg: | 37.3mm |
| Mondbreedte: | 31mm |
| Hoogte velgprofiel: | 20mm |
| max. systeemgewicht: | 120kg |
| Modeljaar: | 2026 |
| Kleur: | Zwart |
| Gewicht: | 350g |
| Aantal spaakgaten: | 28 |
| Bron gewicht: | Fabrikant |
| GTIN's: | 3701517738932 |
| Pagina van de fabrikant: | http://www.duke-racingwheels.com/?lang=en |